Gezi

lynda 1

Lynda Hıll ile Göbeklitepe Gezisi ve Sabıan Sembolleri Semineri

Dünyaca ünlü yazar ve Sembolik astrolog Lynda Hill ile yaşamınızı kökünden değiştirecek bir deneyim.

Senede bir kez gerçekleşen, Güneş ve Sirius yıldızı kavuşumunda, insanlığın bilinen en eski tapınağı Göbeklitepe’ye, Sabian Sembollerinin çıktığı yere, “Kahin” ile antik bilgeliğin izinde, ruhani bir yolculuğa çıkıyoruz.

Lynda Hill “Sabian Sembolleri; İlahi Bilgeliğin Dereceleri” semineriyle, Zeynep Türkoğlu ise “Sembolizm ve Göbeklitepe” konulu semineriyle programda yer alacak. Oldukça özel bir zamanda gerçekleşecek bu muhteşem geziyi beraber deneyimlemeye ve köklerimizi keşfetmeye sizleri davet ediyoruz.

Gezi Programı

5 Temmuz 2018

Gezimiz için İstanbul Atatürk Havalimanı çıkışlı olarak Türk Hava Yollarının tarifeli seferiyle akşam Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. İlk gün tanışma toplantımızın ardından odalarımıza çekilerek dinleniyoruz. Sabah; Güneş ile Sirius buluşurken, Sabian Sembollerinin bilgeliği ile evrensel ve tarihsel semboliklerin astrolojik yorumu üzerine harika bir gün bizi bekliyor!

6 Temmuz 2018

Oteldeki sabah kahvaltısının ardından, astrolojik ve spiritüel anlamda oldukça önemli olan bu güne hep beraber meditasyon yaparak başlıyoruz. Ardından otelin seminer salonuna geçiyoruz. Seminerleri öğleden önce ve sonra olmak üzere iki oturum şeklinde gerçekleştireceğiz. Günü Lynda Hill’in ev sahipliğini yapacağı yemeğin ardından Balıklı Göl kıyısında keyifle uğurluyoruz.

7 Temmuz 2018

Güne erken başlayarak oteldeki kahvaltının ardından araçla ziyaret edeceğimiz noktalara doğru yola çıkıyoruz. Seyahat ettiğimiz coğrafyanın iklimsel koşulları nedeniyle sıcaktan etkilenmemek adına oldukça erken saatte hareket edeceğiz. Ardından otele geri dönerek otelden ayrılmak için hazırlanıyoruz. Vedalaşmak için yemekte bir araya gelerek gezimizi hep birlikte değerlendireceğiz. Yemeğin ardından otelden araçla Havalimanına geçerek yine akşam saatlerinde evlerimize dönüyoruz.

Bu özel ve muhteşem buluşma için katılımcılarımız adına her şeyi düşünmeye gayret ettik. Katılım ücreti 1.950 Türk Lirasıdır. Ulaşımını kendi imkanlarıyla sağlayacak katılımcılar için katılım ücreti 1.350 Türk Lirası şeklindedir. Ücrete dahil olan hizmetler;

  • Seminerler
  • Uçak bileti
  • Otel Konaklama (2 kişilik oda)
  • Transferler (Havalimanı ve ziyaret noktaları)
  • Gezilecek alanların giriş ücretleri.
  • Lynda Hill’in vereceği seminer eşzamanlı şekilde tercüme edilecektir.
  • Toplam ücret peşin ödeme fiyatıdır.
  •  Belirtilen saatler dışındaki uçak iniş ve kalkış saatleri dışındaki transferler katılımcının kendisine aittir.
  • Belirtilen fiyat çift kişilik oda fiyatıdır. Tek kişilik odalar için her gece için 30₺ fark ödenecektir.
  • 6 Temmuzdaki akşam yemeği hizmetlere dahildir.

Sorularınız için iletişim bölümünden mail ile ulaşabilirsiniz.

Not: Direkt kayıt olmak ve ödeme yapmak için Satış ve Pazarlama Müdürü Soner Bey ile görüşebilirsiniz. Soner Batıray: 0532 362 29 67

 

lynda 2

Lynda Hill Kimdir? 

Lynda Hill, astroloji alanında 30 yılı aşan bir deneyimin yanı sıra yazar kimliğiyle de bu alanda önemli bir yere sahiptir. Sembolik astroloji alanında yaşayan bir efsane olmasının yanı sıra kendisi “Kahin” olarak da tanınmaktadır.

Çocukluğundan beri astroloji ve mistisizmin iç içe geçtiği bir yaşamı oldu. Küçük yaşlarda annesinin Reiki çalışmaları ve amatör bir astrolog olan babasının hem astroloji hem de spritüel şifa alanında çalışmalarından beslendi. Bu nedenle örtülü anlamları araştırmak ve görünmeyeni görmek üzerine yoğun bir merak geliştirdi. Yaşamı ve çalışmaları onu Astrolojinin doğduğu yer olan Orta Doğu’ya dek getirdi.

1976 yılında Türkiye, İran, Irak, Suriye ve Ürdün’ü ziyaret ederek bugün astrolojik bir mihenk taşı diyebileceğimiz ve pek yakında Zeynep Türkoğlu’nun çevirisiyle herkesin ulaşabileceği “Sabian Sembolleri; Bilgeliğin 360 Derecesi” kitabının temelleri de bu seyahatte atıldı.

Yaklaşık 6 yıl boyunca Avustralya Astrologlar Federasyonu İrtibat Sorumlusu olarak görev aldı. Ülkenin önde gelen dergi ve gazeteleri için yazılar kaleme aldı. Lynda Hill profesyonel bir astrolog olarak dünyanın pek çok ülkesinde seminerler ve dersler vermektedir. Avusturya, İngiltere, İrlanda, Rusya, Hollanda, Güney Afrika, Yeni Zelanda, Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri’nde eğitmen ve konuşmacı olarak sayısız konferansa katıldı. Şimdi Sabian Sembollerinin bilgeliğini bu Sembollerin çıktığı yer olan Göbeklitepe’de bizlere anlatıyor olacak. Bu muhteşem deneyimi paylaşmak için sizleri bekliyoruz.

Sirius Yıldızı 

Hem kültürel hem de dini bağlarla bizim için ayrı bir yeri olan yıldızdır. Sirius (Şira), Kur’an-ı Kerim’de adı geçen tek yıldızdır.  Türk Mitolojisinde izine göksel sarayın bekçisi kurt olarak rastlarız.

Gökyüzünde, Güneşten sonra en parlak yıldızdır (aslında ikiz yıldızdır), çıplak göz ile gözlemlenebilir. Eski Mısır kültüründe oldukça önemli bir yere sahiptir. Dolayısıyla ezoterik bilgi ve ruhani konularla ilişkilendirilir.

Bu yıldız tarih boyunca daima kutsal kabul edilmiş ve mucizeler getirdiğine inanılmıştır. Küçük gayretlerin getireceği büyük ödüllere işaret eder.

 

gb

Göbeklitepe

1995’te başlayan kazılar sonucunda bilinen insanlık tarihini değiştiren bir keşifle bulundu. Dünyanın ilk tapınağı olarak tarihteki yerini alan Göbeklitepe, insanlık tarihine dair bildiklerimizi kökten değiştirmiştir.

12 bin yıl öncesinden günümüze iletilen bu bilgi hazinesi, kazılar devam ettikçe sırlarını belki de daha çok gözler önüne serecektir. Göbeklitepe, her şeyin başlangıç noktasında olduğumuzu bize hatırlatan, topraklarımızı gururlandıran, etkileyen, eşsiz bir değerdir.