Dönüşüm Çalışmalarında Nelere Dikkat Etmeliyiz?

sunn

İlgi duyduğunuz alanda tecrübeniz yoksa her şeyden önce farklı kaynaklardan okuma yapmanızı öneririm. Böylece ders, danışmanlık veya rehberlik alma ihtiyacı duyduğunuzda size en uygun kişiyi seçmek konusunda daha bilinçli olursunuz.

Kararınızı verirken söz konusu kişinin daha önce yaptığı çalışmalara, aldığı eğitimlere ve kullandığı dile dikkat edin. Seçtiğimiz kelimeler zihnimize dair ipuçlarını verir. Böylece danışman, rehber ya da öğretmeninizin nasıl bir enerjiye sahip olabileceğine dair en azından bir fikriniz olacaktır. Size mucizeler vaat eden, negatif ya da abartılı ifadeler kullanan kimselere itibar etmeyin.

Yaşamınız anında değişmeyecek, bunu yaptığınız çalışmalarla farkındalık düzeyinizi yükselterek siz yapacaksınız. Yaşamınıza dair çözmeniz gereken bir problem ya da doğum haritanızdaki olumsuz bir gezegen yerleşimi, herhangi bir taş taktığınızda, seans aldığınızda ya da olumlama yaptığınızda mucizevi şekilde yok olmayacak.

Evet, bu yöntemler sembolik, güzel ve motive eden yardımcılardır. Bununla birlikte mucize gerçekleştirmezler. Söz konusu taşın, seansın ya da olumlamanın sembolize ettiği “şey” her ne ise “siz” onu içselleştirdiğinizde ve harekete geçtiğinizde beklediğiniz mucizelerin kolayca gerçekleştiğini göreceksiniz.

Bu noktada şuna dikkat etmeliyiz; kişisel gelişim ve spiritüel alanda yapılan çeviriler “niyet” kavramı konusunda bir anlam kaymasına neden olmuş durumda. İngilizce bir kelime olan “intention” ; niyet, amaç anlamına gelir. Çevirmen arkadaşlar bu kelimeyi %90 oranında “niyet” olarak kullanmayı tercih etmişler. Bu durumun sıklıkla karşılaştığım bir yanlış anlaşılmaya neden olduğu görüşündeyim. Türkçe sözlükte niyet kelimesinin karşılığının amaç olduğunu görebilirsiniz.

Bu alandaki konuşmalara, çalışmalara ve paylaşımlara bakarsanız sürekli pozitif enerjinin gücünden, enerjiyi değiştirerek yaşamı değiştirmekten bahsedildiğini göreceksiniz. Bunun için de niyet etmenin gücünden faydalanmanız öğütlenecektir.

Bu mesajlarla aslında vurgulanmak istenen; enerjinizi değiştirmenin anahtarının bir “amaç” edinmek olduğudur. Enerjiniz ancak bir amaç (niyet) edinerek bunun için harekete geçtiğinizde değişecektir. Yaratım gücünüzün (eylemlerinizin) bir amacı (niyeti) olmadığı sürece doğal taş takmanın ya da olumlama yapmanın bir faydasını görmeniz oldukça düşük ihtimaldir.

Bu şekilde hareket eden kimse taktığı taşın ya da söylediği sözlerin evrensel sembolizmini içselleştirmiş ve yaratım enerjisini bu yönde kullanıyor demektir. Bu nedenle evet kullandığı taş, mantra ya da olumlama o kişiye yardımcı olur.

Sorunlarınızı aşmakta ve yolunuzu bulmakta zorlanıyorsanız sizin için en doğru danışman ya da rehberi bularak ondan destek almanızı öneririm. Böylelikle sizi yolunuzdan alıkoyan şeyleri aşabilirsiniz. Kimse yaşamınızda mucize yaratamaz bunu farkındalık sahibi olarak ancak siz yapabilirsiniz. Yol size özeldir. Amacınız belli olduktan sonra yol önünüzde kendiliğinden açılır. Bütünün hayrına olması niyetiyle.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s