2018 YILINA GENEL BAKIŞ

2018

Yeni başlangıçlar yaptığımız 2017 yılının ardından 2018 yılı, bizler için yeniden yapılanma ve inşa etme senesi olacak. Yaratmak istediğimiz her ne ise bunu ortaya çıkaracağız.

Hayatımıza giren, başlangıç yapmak zorunda kaldığımız tüm konularda şimdi sağlam bir zemin oluşturma fırsatına sahibiz. Geleceğimizin nasıl bir yönde ilerleyeceğini belirleyecek temelleri atıyor olacağız.

Bu yıl iki önemli gezegen Toprak burcunda seyrediyor olacak. Oğlak burcunda 2,5 yıl sürecek Satürn transiti ve Boğa burcuna geçerek 7 yıl boyunca yeryüzünü sarsmaya hazırlanan Uranüsün seyri, göksel haritadaki toprak elementinin ağırlığını bizlere hissettirecek.

Bu enerjiyi, yaşamımıza gereken düzeni getirerek, yapılanmak ve sınırlarımızı yeniden belirlemek için kullanmak oldukça yerinde olacaktır.

Geride bıraktığımız birkaç yıl boyunca pek çok ani, büyük değişiklik ve kimi zaman da kargaşa yaşadık. Şimdi bu toprak enerjisiyle, ayağımızı yere daha sağlam basma konusunda çalışabiliriz. Somut ve gerçekçi adımlar desteklenecektir.

Satürn, Oğlak burcundaki seyrine başladı. Uranüs, 16 Mayıs 2018, tarihinde Boğa burcuna geçerek, Nisan 2026’ya dek bu burçta kalacak.

Dünyanın burcu Boğa kabul edilmektedir. Ani olayları temsil eden Uranüs’ün bu burçtaki yerleşimi depremler konusunda özellikle dikkatli olmamız gerektiğine işaret ediyor.

Uranüs aynı zamanda aydınlanma ve büyük değişimlerin de habercisidir. Ağır hareket eden bir gezegenin burç değiştirmesi daima önemli olaylara neden olur. Hayatımızı sarsan deneyimler yaşar ve yeni farkındalıklar kazanırız, böylece gerçekten “ne” istediğimizi anlarız.

Boğa burcundaki Uranüsün getireceği değişimler “Ne inşa etmeyi seçiyoruz?” sorusuna vurgu yapacak.

Bu enerjiyle birlikte daha planlı, metodik, doğal akışın ve Evrenin mükemmel zamanlamasına güvenerek hareket etmeye gayret etmeliyiz.

Satürn ve Uranüsün toprak burçlarındaki yerleşiminden bahsetmişken Plütonun zaten hali hazırda Oğlak burcundaki seyrini sürdürdüğünü de unutmamalıyız. Bu üç önemli gezegenin yerleşimini göz önüne aldığımızda toprak elementi gökyüzünde baskın ve hükmeden güç haline geliyor.

Toprak enerjisi bizleri ayaklarımızı yere sağlam basmaya ve köklenmeye davet ediyor.

Takvimler Haziran 2018’i gösterdiğinde Mars’ın başlatacağı güçlü bir Retro Döngüsüne gireceğiz.

Motivasyon ve eylemlerimizi temsil eden Mars geri harekette olduğunda arkamıza yaslanıp sakince beklemek en doğrusudur. Mars retrosu, zaman ve enerjimizi nasıl kullandığımız konusunda, kendimizi sorgulayabileceğimiz bir dönem olacaktır.

Ağustos ayında Mars Retrosu sona ermiş olacak. Bunu takiben Ekim ve Kasım aylarında Venüs Retrosu ve hemen ardından da Merkür retrosunu yaşayacağız.

Böyle ardı ardına gelen retro enerjileri Evrenin bize yolladığı yavaşlama, daha dikkatli olma sinyalleri olarak yorumlayabiliriz. Yılın ikinci yarısı oldukça ilginç ve geçmişe dair olguların yeniden önümüze geleceği bir süreç olacak.

2018 yılında toplam 5 tutulma gerçekleşecek, tutulmalar Aslan, Kova ve Yengeç burçlarında olacak. 2017 yılında Aslan / Kova aksında tutulamalar deneyimledik. Yengeç burcunda uzun süredir tutulma yaşamamıştık.

Bu yeni bir enerji akışının başlangıcı olacaktır. Sezgilerimizin güçlendiği bir dönem olacak. Yengeç burcu olan Amerika Birleşik Devletlerinde büyük değişimler yaşanacaktır.

2018 yılı barındırdığı yoğun toprak enerjisiyle hayallerimizin materyal dünyada form bulması için çalışacağımız bir yıl olacak. Dürüst ve adil olmak temel ödevimiz.

Yaratabilmek için ağır ve emin adımlarla ilerlerken ayaklarımızı yere sağlam basıyor olmamız gerekecek. Hepimiz için sağlık, bolluk ve keyif dolu bir yıl olsun.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s