Kış Ekinoksu

tree-winter

21 Aralık 2017, Kış Gündönümü, Güneş ve Satürn Oğlak burcu geçişinin eş zamanlılığı oldukça manidar.

Kuzey Yarımkürede, Aralık Ekinoksu kışın başladığı ilk günü, düşünmeyi, derinleşmeyi ve  içe yönelmeyi simgeler. Güney Yarımkürede ise Aralık Ekinoksu ile yaz başlamış olur ve hareketlenmeyi, uyanışı ve dış dünyaya kendini ifade etmeyi simgeler.

Aralık Ekinoksu daima Satürn ile bağlantılıdır. Güneş bugün Satürn’ün yönettiği Oğlak Burcuna ♑️ geçiş yapmaktadır.
Astrolojik yeni yıl Güneşin, Mart ayında Koç burcuna geçişiyle başlar. Güneşin, Oğlak burcuna geçişi ise hızla yaklaşan yeni yıldan hemen önce, yaşadığımız yılın bitişini sembolize eder.
Bir ara vererek geride bırakmaya hazırlandığımız yılı gözden geçirmek oldukça faydalı olacaktır. Aksiyonlarımızın bizi ilerlemek istediğimiz yere taşıyıp taşımadığını değerlendirmemiz gereken günlerdeyiz.
Doğal akışa uyumlanırsak enerjimizi nereye yöneltmemiz gerektiğini dair ipuçlarını görebiliriz. Kış mevsiminde ağaçlar yapraklarını döker, hayvanlar kış uykusuna yatar ve doğa, kendini yenilemeye başlamadan önce yavaşlar.
Biz de Ekinoksla birlikte doğayı örnek alarak aceleci tavırlar içinde olmamaya gayret etmeliyiz. Dış dünya yavaşlamış olabilir fakat içsel enerjimiz oldukça aktif. Bu enerjiyi iç dünyamıza yönelterek kalp ve ruh boyutunda neler yaşadığımızı sorgulayabiliriz.
Aralık Ekinoksu genel olarak Ruhun Karanlık Gecesi olarak anılır. Yılın bu en uzun gecesi ve ardından gelen süreç, çözülmeyi bekleyen, derinlerde saklı ne varsa yüzeye çıkarmak ve temizlemek için bizi destekleyecektir.
Geçmiş pişmanlıkları ve acı veren duyguları geride bırakmaya cesaret gösterenler için oldukça arındırıcı bir enerji olacak. Kendinize zaman ayırarak iç sesinizi dinlemenizi öneririm.

Kış Ekinoksu” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s