Boğa Dolunayı Bereket Ritüeli

fullmoonn

4 Kasım 2017 Boğa Dolunayının ana teması yaşamımıza bereketi getirmek. Bu bereket, şans, sağlık, sevgi, şükran veya kahkaha bolluğu bereketi bile olabilir. Şu anda en çok neye ihtiyacınız varsa bu konuda Evren yanınızda olacak ve bu ihtiyacınız için gereken yardımı size sunacak. Bu enerjiyi harekete geçirmek için basit adımlardan oluşan anlatacağım ritüelden faydalanabilirsiniz.

Bu dolunay yaşamınızı bir gecede değiştirmeyecek, bunun yerine fırsatları ve potansiyelinizi değerlendirmeniz konusunda size yardımcı olacak. Yapmamız gereken bu enerjiye açık olmak ve enerjinin bizim aleyhimize değil hayrımıza çalıştığını aklımızda tutmak.

Boğa enerjisi geleceğe yönelik sistematik ve pratik adımlar atmakla ilgilidir. Herhangi bir şeye düşünmeden hızla atılmak yerine dengede kalarak geleceğe yönelik en uygun adımları planlamanın enerjisidir. Bu enerjiyi en iyi şekilde değerlendirebilmek için ritüeli 3 – 8 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirmelisiniz. Ritüel için şunlara ihtiyacınız olacak;

Kalem ve kağıt

Mum (herhangi bir mum olabilir)

Adaçayı veya Defne yaprağı (ya da arınma için tercih ettiğiniz herhangi bir koku, bitki)

Niyetinizi temsil eden bir obje (ev ise küçük bir ev figürü, paraysa sembolik 1 tl, aşk ise kalp şeklinde bir obje gibi)

İsteğe bağlı olarak da en sevdiğiniz iki kristali de bu ritüelde kullanabilirsiniz.

Nasıl çalışacağız?

1. Sakin bir ortama geçerek niyetinize odaklanın ve adaçayını (veya seçtiğiniz bir başka bitki ya da kokuyu) yakarak enerji alanınızı temizleyin.

2. Mumu yakın, iki elinizi göbek deliğinin altına yerleştirerek en az on kez derin nefes alıp verin. Diyaframınızın şişip inmesini, ciğerlerinizin oksijenle dolup boşalmasını, bedeninizin stres ve gerginliği geride bırakışını hissedin. Zihninizi tamamen sakinleştirin ve kendi içinize, hislerinize odaklanın. (Şayet kristalleri kullanıyorsanız seçtiğiniz kristallerden birini sağ diğerini sol elinizde tutarak ellerinizi göbek deliğinin altına yerleştirin.Eğer kristalleriniz elinizde tutamayacağınız kadar büyükse birini sağ diğerini de sol diziniz üzerine koyabilirsiniz.)

3. Hazır olduğunuzu hissettiğinizde gözlerinizi açarak yaşamınızda şu an neyi yaratmaya niyet ediyorsanız kağıda yazın. Niyetiniz maddi veya manevi herhangi bir şey olabilir. Şöyle iki örnek de vereyim ilham vermesi için; “Niyetim kendimi evrenin sonsuz bolluk ve bereketine açarak maddi açıdan güvende hissetmek.” ya da “Niyetim yaşamda karşıma çıkan her şeyle kolayca başa çıkabilmek ve sevgi enerjisinde kalarak yaşamın akışını, güzelliğini hissetmek.”

4. Niyetinizi yazdıktan sonra kağıdı katlayarak niyetinizi sembolize eden objenin altına yerleştirin. (Kristal kullanıyorsanız, kristalleri objenin iki yanına yerleştirin.) Ardından gözlerinizi kapatıp yeniden nefesinize odaklanın ve niyetinizi gerçekleştirdiği için Tanrıya, Evrene, Logosa (inancınıza göre) teşekkür edin. Hazır hissettiğinizde gözlerinizi açarak mumu söndürebilirsiniz.

5. Ardından niyetinizi ve üstündeki objeyi (kullanıyorsanız kristalleri) ay ışığını görecek şekilde bahçeye ya da balkonda toprak dolu (çiçeksiz) bir saksıya, balkonunuz yoksa camınızın önüne bir kabın içine toprak koyarak üzerine ay ışığını görecek şekilde yerleştirerek 3 gün boyunca bırakıyoruz.

6. Üçüncü günün akşamı ay ışığı altında niyetinizin yazılı olduğu kağıdı yakarak, bıraktığınız objeyi (şayet kullandıysanız kristalleri) alabilirsiniz. Bolluk için obje olarak para bıraktıysanız cüzdanınızda bu parayı ayrı bir bölmede saklayabilirsiniz, ev objesi koyduysanız bunu odanızda görebileceğiniz bir yere koyabilirsiniz…

Tüm iyi niyetlerinizin bu güzel dolunay enerjisinin de yardımıyla gerçekleşmesini dilerim 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s