Astrolojik Dekanatlar

astrolojii

Her burç 30 derecedir ve üç dekanata ayrılır. Dekanatlar Vedik Astrolojide oldukça önemlidir. Bir Dekanat (Sanskritçesi Drekkana) bir evin üçte biridir. Bu nedenle ilk Drekkana 0 ila 10 dereceye karşılık gelir, ikincisi 10 ila 20, üçüncüsü ise 20 ila 30 dereceye karşılık gelir. Her burç 3 drekkanadan oluştuğuna göre toplamda 36 Drekkana vardır. Örneğin yükseleninizin hangi Drekkanaya düştüğünü bulup yükselen derecenize göre yorumu okuyabilirsiniz. Ya da harita lordunuzun (yöneticisinin) derecesi ve burcuna göre düştüğü drekkanayı aşağıda okuyabilirsiniz. Zira bunlar oldukça kaderseldir.

Her burcun ilk dekanatı bulunduğu evin Yöneticisi tarafından yönetilir. İkinci  ev 5. Evin Lordu tarafından yönetilirken, üçüncü dekanat 9. Ev lordu tarafından yönetilir. Sizler de doğum haritanızdaki gezegenlerin bulunduğu burç ve derecelere göre yorumları aşağıda bulabilirsiniz.

Koç Burcunun ilk Dekanı Yöneticisi Mars

Koç burcunun ilk Drekkanası koyu renk tene sahip, belinin etrafına beyaz bir kumaş sarılı, liberal fikirli, her an kurtarıcı rolüne girmeye hazır, korumaya odaklı harika kırmızı gözlere sahip ve baltasını kaldırmış bir adamdır. Bu bir erkek dekanatıdır ve silahlı bir dekanattır.

Koçun ilk dekanatı söz konusu olduğunda kişi talihinde değişimler ve iniş çıkışlarla karşılaşılabilir. Evlilik, mülk ve kırsal bölgelerden kazanç elde etmeleri olası olacaktır. Yaklaşımları titiz ve temkinlidir. Öfke ve sağlıksız egoyu içlerinde barındırırlarsa bunların negatif elementler onları yok edebilir. Kendi fayda ve çıkarlarına olan koşulları suistimal etme eğilimi gösterebilirler. Yaşamlarında önemli olacak yıllar; 18,28,36,42,46 ve 50.

Koç Burcunun ikinci Dekanı Yöneticisi Güneş

Koç burcunun ikinci dekanı kırmızı bir kumaşa sarınmış, yiyeceklere ve süs eşyalarına düşkün, at suratlı, tek ayaklı ve koca göbekli, susamış bir kadın olarak betimlenir. Bu bir dişi dekanatıdır.

Koçun ikinci dekanı yükselirken; kişi amaç ve vasıtaları haklı göstererek servet için canını dişine takan bir tutum sergiler. Gösterişi severler insanlar bu nedenle onların olduğundan daha zengin olduğu izlenimine kapılır. Öfke ve kıskançlık gibi temel duygularını kontrol etmeyi öğrenmeleri gerekir. Yaşamlarında önemli olacak yıllar; 20, 24, 29, 36, 47,56 ve 61.

Koç Burcunun Üçüncü Dekanı Yöneticisi Jüpiter

Koçun üçüncü Drekkanası, zalim görünümlü, işkolik, sanatsal yeteneklere olan, vicdansız ve öfkeli tabiata sahip, çubuğunu havaya kaldırmış, mor kumaşlara bürünmüş sarı tenli bir adamla temsil edilir. Bu silahlı bir insan dekanıdır.

Koçun üçüncü dekanı yükselirken kişi girişimcilik yeteneğine sahip olur. Güçlü düşmanlar yaratırlar. Hem risk hem de ihtiyatlı tutumu birleştirdikleri durumlarda finansal ilişkilerde şans kazanırlar. Negatif etkilerden kaçınmazlarsa bu onlar için tehlikeli olur. Yaşamlarında önemli olacak yıllar; 21, 25, 31, 34, 36, 42, 45,51 ve 52.

Boğa Burcunun İlk Dekanı yöneticisi Venüs

Boğa burcunun ilk Drekkanası aç, susamış, altın ve yiyecek arzulayan, saçının lüleleri darmadağın, ateşli kıyafetler içinde koca, göbekli bir kadın olarak tasvir edilir. Bu bir dişi dekanıdır ve ateşlidir.

Boğanın ilk dekanı yükselirken kişinin gelirleri ile doğru orantılı yüklü harcamaları olur. Paranın kendi rahatları için var olduğuna inandıklarından tüm sahip olduklarını harcarlar. Borca girmemek konusunda temkinli olmaları, ayrıca öfkelerini de kontrol etmeleri gerekir. Bakmakla yükümlü oldukları kimseler onlardan nadiren bir şeyler alabilir. Yaşamlarında önemli olacak yıllar;  21, 23, 31,42, 51, 65 & 68.

Boğa Burcunun İkinci Dekanı Yöneticisi Merkür

Boğa burcunun ikinci Drekkanası omuzları bir Ox öküzünün gibi kamburlarını andıran, kirli kıyafetler içinde ayrımcı bir zihne sahip, topraklar, tahıllar, evler, inekler, sürüler, arabalar ve sanatlar konularını iyi bilen, aç ve oyuncu yüzlü bir adamla betimlenir. Bu bir insan dekanatıdır, aynı zamanda bir tarım uzmanıdır.

Boğanın ikinci dekanı yükselirken kişi muhtemelen tasarruflu olma eğilimi gösterecek ve sahip olduğu para konusunda dikkatli davranacaktır. “Ekonomi İhtiyattır” prensibiyle hareket ederler. İnsanlar tarafından cimri görülerek ayıplanabilirler. Parasal yatırım yapmakta oldukça titiz olduklarından iyi fırsatları kaçırabilirler. Yaşamlarının önemli yılları; 17, 21, 24, 33, 50 & 55.

Boğa Burcunun Üçüncü Dekanı Yöneticisi Satürn

Boğa burcunun üçüncü Drekkanası geyik ve koyun yakalamakta uzman, zihinsel gerginliği en üst seviyede, beyaz dişli, sarı tenli, fil vücutlu, Sarabha gibi hızlı bacaklara sahip bir adam olarak betimlenir.

Boğanın ikinci dekanı yükselirken kişi parayla saadete kavuşamayabilir. Yaş ilerledikçe daha fazla zorlukla karşılaşabilir ve para gereksinimleri daha da artabilir. Tasarruflu olmayı öğrenmeleri ve parayı öylesine harcamamak konusunda temkinli olmaları gerekir. Yaşamlarının önemli yılları; 18, 22, 26, 31, 35, 42, 51 & 57.

İkizler Burcunun İlk Dekanı Yöneticisi Merkür

İkizler burcunun ilk Drekkanası; dikişe tutkun, güzelliği Ramha veya Helen’e eş, herhangi bir sorun yaşamayan, süse, takıya eğilimi olan, ellerini kaldırmış ve menstrüasyon halinde bir kadınla betimlenir. Bu bir kadın dekanatıdır.

İkizler burcunun ilk dekanı yükselirken kişi son derece şiddetli iniş çıkışlar yaşayacaktır. Servetleri kadınlar tarafından etkilenecektir. 30 yaş ve sonrasında çok büyük miktarda para kontrol ediyor olacaktır. Herhangi bir davanın kurbanı olmamak konusunda dikkatli olmaları gerekir. Yaşamlarının önemli yılları; 16, 23, 30, 45 ve 56.

İkizler Burcunun İkinci Dekanı Yöneticisi Venüs

İkizler Burcunun ikinci Drekkanası; bahçede yaşayan, yüzü bir kuşu andıran, oynamayı, çocukları, süslemeleri ve serveti seven, sağlam şekilde zırhlı, ok ve silahlar kuşanmış, savaşçı bir adamı temsil eder. Bu bir İnsan ve bir Kuş dekanıdır.

İkizler burcunun ikinci dekanı yükselirken kişi hizmet alanında yer almayacak ve iş dünyasında parlayacaktır. Çok fazla para harcadıklarından yaşlılıkları için yeterince para tasarrufunda bulunamayabilirler. Zekaları iyi olmasına rağmen kayıplarla yüzleşebilirler. İnsanların kendilerini sömürmesine izin vermemelidirler. Yaşamlarının önemli yılları; 19, 23, 25, 29, 32, 36, 43 46 ve 49.

İkizler Burcunun Üçüncü Dekanı Yöneticisi Satürn

İkizler Burcunun üçüncü Drekkanası; Şiir, Estetik ve Hitabet konusunda bilgi ve uzmanlığa sahip, taşlar ve mücevherlere harikulade şekilde bezenmiş, dişine kadar zırhlanmış, ok ve sadakla (ok torbası) bezeli, usta şair bir adamı temsil ediyor.

İkizler burcunun üçüncü dekanı yükselirken kişi; geniş bilgisini ve aklını iyi kullanarak para kazanır. Spekülasyon içeren durumlardan para kazanma olasılıkları düşüktür. Hayatlarının 45. veya 46. yılında bir davayla karşı karşıya kalma olasılıkları olabilir. Yaşamlarının önemli yılları; 24,29, 33, 35, 41, 47, 59 60 ve 62.

Yengeç Burcunun İlk Dekanı Yönetcisi Ay

Yengeç burcunun ilk Drekkanası; domuz suratlı, fil vücudu, meyveler, yapraklar ve köklerle sarmalanmış, ormanda sandal ağaçları arasında yaşayan, at boyunlu, hızlı bacaklara sahip bir adam olarak temsil edilir. Bu bir dört ayaklı hayvan dekanıdır.

Yengeç burcunun üçüncü dekanı yükselirken kişi; para konusunda dikkatli ve tutumlu olacak ve “Ekonomi İhtiyattır” prensibiyle hareket etme eğilimde olacaktır. Toplum tarafından cimri görülerek ayıplanabilirler. Maddi varlıkları konusunda büyük iniş çıkışlar yaşayabilirler. Büyük olasılıkla özel girişimlerinden para kazanacaktır. Yaşamlarının önemli yılları; 17, 24, 29, 31, 39, 49, 52.

Yengeç Burcunun İkinci Dekanı Yönetcisi Mars

Yengeç burcunun ikinci Drekkanası; ormanda ikamet eden, ilk menstrüasyonunu yaşayan, başına lotus çiçekleri ve yılanlarla bezenmiş bir taç takmış genç bir kadın, ormanda bir dala tutunmuş ağlıyor şekilde tasvir edilir. Bu bir yılan dekanıdır.

Yengeç burcunun ikinci dekanı yükselirken; finansal konularda şans kişinin yüzüne pek gülmez. Çok nazik ve cömert olmaları nedeniyle para tutabilme konusunda özürlüdürler. Yatırımları konusunda risk almaktan kaçınmaları gereklidir. Hukuki dava(lar) nedeniyle para kaybedebilirler. Yaşamlarının önemli yılları; 18, 27, 34, 44, 53 ve 60.

Yengeç Burcunun Üçüncü Dekanı Yönetcisi Jüpiter

Yengeç burcunun üçüncü Drekkanası; yılanlarla kaplanmış ve pek çok altın takıyla bezenmiş, düz suratlı bir adam karısını zengin etmek, altın ve mücevherlerle donatmak amacında bir gemiyle okyanusu geçiyor. Bu bir yılan dekanı, insan ve su elementi.

Yengeç burcunun üçüncü dekanı yükselirken; kişi para konusunda dikkatsiz davranma eğilimi gösterir. İleri yaşlarda sahip oldukları maddi refahı ve parayı yitirebilirler. Servetleri büyük değişime uğrayabilir. Mali durumlarını yönetmek konusunda daima zorlanırlar. Yaşamlarının önemli yılları; 19, 26, 33, 36, 45.

Aslan Burcunun İlk Dekanı Yöneticisi Güneş

Aslan burcunun ilk Drekkanası; akbaba ve çakal melezi bir yaratık olan, köpek ve insan görünümlü kirli kıyafetler içinde, ebeveynlerinden uzak kalmış, ağlayan bir varlık görürüz. Bu bir insan dekanı, dört ayaklı hayvan ve kuş dekanatıdır, genellikle kederlidir.

Aslan burcunun ilk dekanı yükselirken kişi; çabaları ve erdemli tavrıyla maddi kazanç elde eder. Kazandığı kadarını da harcar. Giysi ve yiyecek ticareti konusunda başarılıdırlar. Profesyonel, mesleki alanda kötü şansa sahip olabilirler.  Yaşamlarının önemli yılları; 21, 26, 31, 33, 38, 43, 50 ve 54.

Aslan Burcunun İkinci Dekanı Yöneticisi Jüpiter

Aslan burcunun ikinci Drekkanası; bir at bedenini andıran uzun ve güçlü bir vücuda sahip, beyaz çiçeklerden oluşan bir taç takmış, sıcak tutacak kıyafetlere sarınmış, düz burunlu, bir aslan vahşiliğinde, elinde ok tutan bir insan olarak tasvir edilir.

Aslan burcunun ikinci dekanı yükselirken kişinin ana ilgi alanı sanat, edebiyat, şiir, yazım, müzik ve gazetecilik olur. Bu alanlardan biri kişinin profesyonel mesleği haline gelebilir. Gereksiz yere üstlerinin kaşlarını çatılmasına neden olurlar, bu yüzden zorluklar deneyimlebilirler. Mali açıdan orta halli kazançları olur. Yaşamlarının önemli yılları; 26,31, 36, 45, 53, 54, 56.

Aslan Burcunun Üçüncü Dekanı Yöneticisi Mars

Aslan burcunun üçüncü Drekkanası; bir maymun ve ayı yüzüne sahip, maymun karakterli, uzun sakallı, kıvrık lüleli, elinde meyveler, et ve sopa tutan bir adam. Bu bir dört ayaklı ve silahlı dekanattır.

Aslan burcunun üçüncü dekanı yükselirken kişi profesyonel anlamda başarılı olur. Beklenmedik yollardan para kazanır. Entelektüel alanda olduğu kadar ihracat alanında da başarılı olurlar. Sözleşmeli işler konusunda iyidirler. Yaşamlarının önemli yılları; 20, 25, 30, 33, 38, 43, 48.

Başak Burcunun İlk Dekanı Yöneticisi Başak

Başak burcunun ilk Drekkanası; para ve giysiye tutkun, elinde çiçek dolu bir saksı tutan, kirli kıyafetler içindeki bakire bir Guru veya İnsiyatörün (insiye eden kişi) evine gidiyor. Bu bir kadın dekanatıdır.

Başak burcunun ilk dekanı yükselirken kişi sıkı çalışma eğiliminde olacak ve servetini çok çalışarak kendi elde edecektir. Para ve dünyevi nimetlere aşırı düşkünlüklerini törpülemek durumundadırlar. Riskli ve spekülatif işlerden kaçınmaları gerekir. Kayıp muhtemelen yaşamlarının son dönemlerinde görülür. İhanete veya sahtekarlığa maruz kalabilirler. Yaşamlarının önemli yılları; 18, 2, 30, 36, 42, 49, 55.

Başak Burcunun İkinci Dekanı Yöneticisi Satürn

Başak burcunun ikinci Drekkanası; bedeni yoğun şekilde kıllarla kaplı, bir elinde ok diğerinde kalem tutan, koyu tenli, kafasına taç niyetine kumaş sarmış, daima borç ve krediye güvenen bir adamı temsil eder. Bu silahlı bir dekanat ve bir erkek dekanatıdır.

Başak ikinci dekanı yükselirken kişinin mali durumu iyi olacaktır. Gereksiz riskleri en aza indirdikleri takdirde ciddi şekilde servet elde etme olanağı olacaktır. Maddi konularda dikkatli ve tutumlu bir tavır sergilerler. Jüpiter’in Yengeç, Kova ve Akrep burcundaki transitleri mali açıdan önemli olacaktır. Yaşamlarının önemli yılları; 18, 24, 30, 36, 42, 49 ve 55

Başak Burcunun Üçüncü Dekanı Yöneticisi Venüs

Başak burcunun üçüncü Drekkanası; görkemli beyaz giysiler içinde, elinde bir tencere ve kaşık tutan, sarı tene sahip ortalama boyda bir bakire, arınmış halde ilahi (kutsal) bir yere ibadet etmeye gidiyor. Bu bir kadın dekanatıdır.

Başak burcunun üçüncü dekanatı yükselirken kişi; maddi konularda yaşamının ilk yarısında başarılı olur. Paranın boşa harcanması nedeniyle pek çok sorunla karşı karşıya kalırlar. Hayal kırıklıklarıyla yüzleşmek durumunda kalırlar. Spekülasyondan kaçınmaları daha iyi olacaktır.  Yaşamlarının önemli yılları; 20, 26, 32, 35, 40, 44 ve 50.

Terazi Burcunun İlk Dekanı Yöneticisi Venüs

Yavanas’a göre Terazi burcunun ilk Drekkanası; elinde bir tartı veya terazi tutan, sermayesini ve mallarını düşünerek, bir yolun ortasında bulunan dükkanında oturmuş, tartma konusunda uzman, bir adam mallarını ve hizmetini satmayı düşünüyor. Bu kentli ve bir erkek dekanıdır.

Terazi burcunun ilk dekanatı yükselirken kişi; iş girişimleri ve yasal mesleklerle para kazanıyor olacaktır. Savurganlığı ön plana çıkararak lüks tüketime kendilerini kaptırabilirler. Spekülatif girişimlerin zararlı sonuçları olabileceğini anlamaları gerekir. Yaşamlarının önemli yılları; 17, 24, 31, 33, 40, 43, 57.

Terazi Burcunun İkinci Dekanı Yöneticisi Satürn

Terazi burcunun ikinci Drekkanası; elinde her an düşecekmiş gibi duran bir kap tutan, akbaba suratlı, aç ve susamış bir adam, karısı ve çocuklarını düşünüyor. Bu bir kuş dekanatı ve insan.

Terazi burcunun ikinci dekanatı yükselirken kişi; maddi durumuyla ilgili ani iniş çıkışlara hazırlıklı olmalıdır. Pek çoğu para kazanmak için haksız, adilane olmayan yöntemlere başvurduğunu hisseder. Şayet denerlerse edebiyattan para kazanabilirler. Gereksiz harcamalardan kaçınmaları gerekir. Sıradan veya alışılagelmiş yöntemlerle para kazanmaktan hoşlanmazlar. Yaşamlarının önemli yılları; 15, 22, 24, 29, 31, 36, 42, 44 ve 51.

Terazi Burcunun Üçüncü Dekanı Yöneticisi Merkür

Terazi burcunun üçüncü Drekkanası; vahşi doğadaki hayvanları korkutan, maymuna benzeyen, elinde meyveler ve et tutan, altın bir sadak (ok torbası) taşıyan ve zırh giymiş, mücevherlerle süslü bir erkeği temsil eder.

Terazi burcunun ikinci dekanatı yükselirken kişi; maddi olarak başarılıdır. Otel yönetimi konusunda yetenekleri vardır. Müzik ve güzel sanatları severler. Gençliklerinde zorluklarla baş etmek durumunda kalabilirler. Hayatlarına ani mutluluklar damga vuracaktır. Yaşamlarının önemli yılları; 16,18, 23, 25, 27, 32, 39, 46, 53.

Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burçları için yazının devamı gelecek…

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s