Ruhsal Anlaşmalar

Soul_Free_Zen_

Şu anda içinde yaşadığınız maddesel zaman ve mekana girmeden önce ruhunuz bir anlaşma yaptı. İnsan olarak bedenlenmeden önce ruhunuzun spesifik bir amacı ya da gerçekleştirmek üzere kabul ettiği bir kaderi vardı. Bu kader (gelecek) yazıldı ve sizin Ruhsal Anlaşmanız oldu. Hepimizin Ruhsal Anlaşmaları var. Bu anlaşmayı yaşamda öğrenmemiz ve anlamamız gereken dersleri barındıran bir listeye benzetebiliriz. Anlaşmanın amacı özünde ruhumuzun olgunlaşarak daha yüksek bir farkındalık seviyesine ulaşmasıdır. Ruhsal Anlaşmalarla ilgili bazı temel bilgileri paylaşacak olursak;

  • Doğduğunuz yer ve zaman bilhassa da doğum yeriniz bir tesadüf değildir.
  • Doğduğunuz aile spesifik olarak sizin için seçilmiştir.
  • Bazı insanların yaşamınıza gelişi önceden belirlenmiştir (kadersel/karmiktir). Bu kişiler geçmiş yaşamınızdan ya da şimdiki yaşamanızdan taşıdığınız bir şeyleri iyileştirmenize (şifalandırmanıza) yardım etmek için gelirler.
  • Yaşamda karşılaştığınız her şey sizin dönüşümünüze yardımcı olmak ve daha yüksek bir bilinç seviyesine ulaşmanızı sağlamak için gerçekleşir.
  • Ölüm de Ruhsal Anlaşmanızın bir parçasıdır ama bu kesin bir tarih olarak belirlenmemiştir. Bu yaşamda farkına varmanız gereken konu ya da konuları anladığınız anda ruhani forma (ruhsal boyuta) geri dönüş şeklinde gerçekleşir.

Yeryüzünün bu boyutuna belirli bir zamana, belirli bir mekana (yere) belirli bir amaçla gönderildiniz. Bununla birlikte iki şey önceden belirlenmemiştir;  özgür iradeniz ve seçimleriniz. Yaşam seçimlerle doludur. Hepimizin hür iradesi var, olayların kontrolü elimizdedir (belli bir noktaya dek) ve hepimiz, yaşam deneyimi için bir kere buraya geldikten sonra hayatımızla ilgili ne istediğimizi söyleyebiliriz. Bu seçimler yazgımız olarak görülür, hangi yolda ilerleyeceğimize karar verebiliriz, hangisinden uzak duracağımıza ve hangisini amaçlayacağımıza ama değiştiremeyeceğimiz tek bir şey var ki o da kaderimizdir.

Kaderimiz aslında Evrenin Koşulsuz Sevgisini deneyimlemektir ve bu genellikle birçok yaşam ve boyutta yolculuklar yaparak tamamen kendisine geri döndüğümüz enerjidir.

Şu anda yeryüzünde olan tüm ruhlar bilinçli evrimin farklı aşamalarını deneyimlemektedir, bazıları sona (bitirmeye) daha yakındır ve bazıları daha yeni başlamıştır. Her iki şekilde de hepimiz burada olmak için kontrat yaptık. Ruhsal Anlaşmanız özünde büyümenize yardım eden ve daha yüksek bir farkındalık geliştirmek için kendinizle yaptığınız anlaşmadır. Eğer yeterince açıksanız, izlemeniz gereken belirlenmiş en yüksek amaç ya da kader yolunuzu takip etmeniz için sürekli sinyaller, mesajlar ve ipuçları alacaksınız.

Ruhsal yolunuzu izliyor olup olmadığınıza dair en somut kanıtlardan biri de eşzamanlılıklarla gerçekleşen akışın sizi bir şeyden başka bir şeye yönlendirmesidir. Kendiniz için belirlediğiniz en yüksek yolda yürüyor olduğunuza dair bir başka iyi işaret ise şüphe duyarken ya da bir şeyi öğrenmek isterken size doğru bilgi, rehberlik ve desteği önerebilecek insanlarla, doğru yer ve zamanda tanışmaktır.

Ruhsal Anlaşmamızdan vazgeçip vazgeçemeyeceğimize dair birtakım tartışmalar sürmektedir. Kimilerine göre hayatta yaptığımız her şey bu kontratın bir parçasıdır. Kimilerine göreyse seçilmiş yolunuzdan ayrılmanız mümkündür. Belki de seçim yaptığımız bazı anlarda önceden belirlediğimiz kaderimizle eş zamanlı hareket etmiyor olabiliriz. Böyle bir durum gerçekleştiğinde kafa karışıklığı, negatif enerji ve hatta bedensel rahatsızlıklar deneyimleyebiliriz. Hatırlamanız gereken tüm bunların bazen size yardım edebilmek ve  yeniden uyumlanmanızı sağlayabilmek için gerçekleştiğidir.

Ruhsal Yolculuğu zirvesine ulaşmanın kaderinizde olduğu bir dağ gibi düşünebilirsiniz. Zirveye nasıl ve hangi yoldan tırmanacağınızı seçebilirsiniz, her seçim size tamamen farklı bir deneyim getirecektir ama varılacak son nokta her zaman aynı olacaktır. Dağınız tıpkı sizin gibi büyümeye devam edecek, değişecek ve dönüşecektir ama burada insan formundaki amacınız daima aynı kalacaktır. Bu tepeye ne kadar hızlı varacağınıza dair bir yarış ya da bir başkasının dağına tırmanmaya çalışma mücadelesi değildir. Burada asıl mücadele kendinize karşı dürüst olabilmek ve dağınıza rahat olarak zarafetle, yolculuğun sizi götürdüğü yerler için heyecan duyarak tırmanabilmektir.

Daha fazla bilgi için; Karma Yasaları

Ruhsal Anlaşmalar” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s