Değerini Hatırlamak

Emotional-Release

Kendisinden İlksen Hanım diye bahsedeceğim danışanım çok küçük yaşlardan bu yana öz değer problemi yaşıyordu. Bu sorun artık iş yaşamını dahi etkiler duruma gelmişti. İlksen Hanım, ön görüşme sırasında küçük yaşta ailesiyle, ardından eşiyle, şimdiyse iş yerinde yaşadığı bu sorununun insanlarla ilişkisini nasıl içinden çıkılmaz bir hale getirdiğini anlattı. Eşinden ayrılmıştı, ailesiyle de sadece telefonla görüşüyordu. Kendisiyle insanlar karşısında neden böyle değersiz hissettiğini keşfedip, bu olumsuz hissi geride bırakması için bir çalışma yaptık. Ayrıca İlksen Hanım ön görüşmede yaklaşık 10 yıldır sağ kolunda ve bacağında ağrılar olduğundan bahsetmişti seans esnasında vücudunun sağ tarafında yine yoğun ağrılar hissetti ve bu konuda da kendisiyle bir çalışma yaptık. Danışman olarak çalıştığım herkesten, seanstan yaklaşık yedi gün sonra bir değerlendirme yazısı yazmalarını rica ederim. Bu hem danışan hem de danışmanın çalışmayı daha iyi değerlendirmesini sağlar. İçlerinden bazılarını da danışanlardan izin alarak sizlerle paylaşıyorum. Seansın üzerinden yedi gün geçtikten sonra İlksen Hanımdan aldığım e-postayı, aşağıda sizlerle paylaşıyorum.

“Merhabalar Zeynep Hanım,

Umarım iyisinizdir. Seansımızdan bu yana yaşadıklarımı sizinle paylaşmak istedim. Seans akşamı biraz başım ağrıdı, duş alıp erkenden yattım. İlk iki gün bedenen ve ruhen kendimi yorgun ama oldukça huzurlu hissettim. Çok sakin ve dingindim. Öncelikle şunu söyleyebilirim ki yıllardır süregelen parazit korkularımdan arınıyorum. Endişelerimin geçtiğini ve sakinleştiğimi hissediyorum. ,

Tanrının desteklediğini ona bağlandığımı, tanıdığım tanımadığım karşıma çıkan ve bana yardım etmeye çalışan insanları gönderdiğini kavramaya başladım. Yalnız değilim. Ailemle daha sık konuşmaya başladım hatta beraber tatil planı bile yaptık.

Sağ kolumdaki ve omzumdaki yıllardır olan ağrılarım geçti. 

Etrafıma bakmaya başladım. Sanki bir şeyleri yeni görüyormuşum hissine kapılıyorum. Tiyatro toplantısında kendimi düzgün ve korkusuz bir şekilde ifade ettim. Korkunun yerini heyecan ve istek aldı. Paniğe kapılmadım, kendimi küçük ve değersiz hissetmedim.

Normalde uzak duran insanlar gelip benimle konuşmaya başladılar. Tanımadıklarımla da ben gidip ilişki kurdum. Saklanmadım, kaçmadım.

Ayaklarımın yere daha sağlam bastığını hissediyorum. Aidiyet duygum oluşmaya başladı. Korkmadan eski eşimi aradım konuştum. Erkeklerin bana zarar vereceği korkum azalmaya başladı. 

Küçük ama tatlı hayatta olduğumu hissettiren değişimler oluyor. Yaşadığımı hissetmek hediye size çok ama çok teşekkür ederim”.

İlksen Hanım, 40 (20.05.2016)

Not: Bu yazı danışanın onayı ile paylaşılmıştır. Danışan gizliliği nedeniyle danışanın adı tarafımca değiştirilmiştir. 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s